Usklađivanje raspoloživih resursa i projektnih aktivnosti tokom pandemije

Osnovni cilj virtuelnog sastanka članova projektnog tima DEMONSTRATE iz CRNE Gore bio je da se što bolje isplaniraju i usklade raspoloživi resursi i projektne aktivnosti u drugoj godini projekta uzimajući u obzir nove okolnosti nastale kao rezultat pandemije COVID-19, saopšteno je na sastanku koji je održan 6. novembra 2020. godine.

Naime, Ministarstvo nauke Crne Gore je nedavno prihvatilo godišnji izveštaj o napretku projektnih aktivnosti kao i finansijski izveštaj za projekat DEMONSTRATE. Ukupna ocena izveštaja je 96,5 od 100 poena. Tom prilikom je odobrena i realizacija druge godine projekta, kao i nastavak finansijske podrške. Imajući u vidu teškoće uzrokovane pandemijom, Ministarstvo je takođe odobrilo produženje projekta za šest meseci kako bi se planirane aktivnosti mogle adekvatno sprovesti. Novi ugovorni rok za realizaciju projekta je 30. septembar 2021.