Stipendije Poljske

Jagielonski univerzitet u Krakovu objavljuje poziv za dodjelu stipendija od Fonda Kraljice Jadvige.

Cilj Fonda je da pomogne naučnicima i doktorandima iz Centralne i Istočne Evrope, bivšeg Sovjetskog Saveza i regiona Balkana, koji planiraju da sprovedu svoja istraživanja u Krakovu.

Za period od oktobra 2019. do juna 2020. godine može se realizovati jedan mjesečni istraživački boravak primaoca stipendije (u opravdanim slučajevima može se produžiti istraživački boravak).

Vrijednost stipendije je 1500 PLN.

Dobitnicima se obezbjeđuje smještaj u studentskom domu i osnovna zdravstvena zaštita za vrijeme boravka.

Dokumenti bi trebali biti dostavljeni Kancelariji za razvoj kompetencija Jagielonskog univerziteta (Gołebia 24, Pokra 16, 31-007 Krakov, Poljska) do 15. juna 2019. godine.

Sve informacije na engleskom i poljskom jeziku, pravila Fonda kraljice Jadviga, kao i modeli dokumenata nalaze se na veb stranici: https://stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/krolowej-jadwigi