Uspješno održan VIII Međunarodni naučno-stručni skup “Građevinarstvo - nauka i praksa”

Međunarodni naučno-stručni skup “Građevinarstvo - nauka i praksa”, GNP 2022, VIII po redu, održan je u periodu od 8. do 12. marta 2022. godine u Kolašinu, u organizaciji Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, NVO "Građevinarstvo - nauka i praksa - GNP" i Inženjerske komore Crne Gore, Strukovne komore građevinskih inženjera.

Skup je okupio naučnike i stručnjake iz više zemalja: Kine, Njemačke, Italije, Austrije, Albanije, Norveške, Velike Britanije, Švajcarske, Grčke, Indonezije, Bugarske, Češke, Slovačke, Holandije, Portugalije, Brazila, Španije, Rumunije, Poljske, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosna i Hercegovine, Crne Gore i Sjeverne Makedonije.

Predavači po pozivu bili su:

- Paulo Cachim: SMART CARBON­CONCRETE SENSORS FOR TRANSPORT INFRASTRUCTURES

- Svetislav Popović, Christian Stelzl: STATE OF THE ART IN THE DESIGN OF STEEL ROLLER­COASTERS

- Luisa María Gil­Martín, Luisa María Hdz­Gil, Stefano Miccoli, Enrique Hernández­Montes: ORIGIN OF THE CATENARY, THE TRUE FORM OF THE ARCH: TAQ­I KISRA

- Ivana Štimac Grandić: VIBRATION SERVICEABILITY OF FOOTBRIDGES: CURRENT STATE AND COMMENTARY ON CODES, NORMS AND GUIDELINES

- Jelena Dobrić: STABILITY CRITERIA FOR STAINLESS STEEL EQUAL­LEG ANGLE COLUMNS

- Hartmut Pasternak: EXTRAORDINARY STEEL STRUCTURES IN GERMANY

Zbornik Skupa sadrži 126 dvostruko recenziranih radova, od 290 autora.

Zahvaljujemo svim učesnicima Skupa, kao i sponzorima, koji su omogućili njegovu uspješnu organizaciju.

Image     Image

Informacije o skupu su dostupne na linku: https://www.gnp.ucg.ac.me/