U okviru praktične nastave studenti Građevinskog fakulteta posjetili dva sanirana mosta na željeznici

U okviru praktične nastave na predmetima Održavanje, sanacija i rekonstrukcija objekata i Upravljanje projektima uspješno je realizovana posjeta dva sanirana/rekonstruisana mosta koji su dio željlezničke infrastrukture. Posjeta studenata organizovana je u ponedeljak 07.11. za studente pete godine master studija smjera konstrukcije i infrastrukture.

Studenti su imali priliku da se upoznaju sa načinima rekonstrukcije, sanacije i ojačanja dva mosta na železnici na potezu prema Baru od kojih je jedan armiranobetonski a drugi čelični most. Predstavnik nadzora na izvođenjem rekonstrukcije mostova inženjer MSc Ivana Tešović, spec.sci.građ iz Instituta za građevinarstvo predstavila je projekat rekonstrukcije mostova kao i proces izvođenja rekonstrukcije sa osvrtom na najznačajnije faze procesa.