Boje jutra TV Vijesti - Unapređenje kvaliteta nastave u oblasti klimatski pametne urbanizacije

Dekanica Građevinskog fakulteta prof. dr Marina Rakočević je gostovanjem u emisiji Boje jutra TV Vijesti, predstavila Erasmus + projekat SmartWB .

Navela je značaj ovog projekta za Građevinski fakultet, Univerzitet Crne Gore i za zajednicu uopšte. Cilj ovog projekta je jačanje veza akademskog sektora sa privrednim sektorom, najprije građevinskim. Osim toga, ovim projektom predviđeno je da se finansira odlazak 40 studenata na prakse u cilju osmišljavanja trajnog modela ove saradnje. Takav vid razmjene je od izuzetnog značaja za studente, za građevinske firme, kao i za fakultet. Projekat ce omogućiti i nabavku opreme, koja će se koristiti u nastavi na Građevinskom fakultetu. Projektom je planirano osavremenjavanje nastavnih sadržaja, kao i edukacija nastavnog osoblja Fakulteta.

link za video:

BOJE JUTRA TV VIJESTI