Poruka dekana prof. dr Igora Vušanovića budućim studentima Mašinskog fakulteta

Mašinski fakultet kao jedan od tehničkih fakulteta sa najvećom lepezom inženjerskih problema jedan je od najcjenjenijih fakulteta u inženjerstvu uopšte. Tako je u savremenom Svijetu, tako je i u Crnoj Gori što nam najviše govore podaci sa tržišta rada, gdje su inženjeri našeg profila jako traženi. Takođe, izazovi pred kojima se Crna Gora nalazi gradeći infrastrukturu posebno u saobraćaju, energetici i u turizmu treba inženjere profila energetika, mehatronika i saobraćaj koje imamo na našem fakultetu. Posebo ističem studijski program MEHATRONIKA koji će nadamo se biti akreditovan do maja mjeseca, i kojeg ćemo imati u ponudi na osnovnim studijama školske 2022/23 godine.

Budući studenti, ukratko, treba da posjeduju dobru volju, maštu i želju za uspjehom. Kod nas se uči kako da se napravi novi proizvod, kako da se dizajniraju novi sistemi, kako održavati postojeće sisteme i ne rijetko naši svršeni studenti su jako uspješni ne samo kao inženjeri već kao i menadžeri i rukovodioci u mnogim sferama života i rada. Savreme laboratorije koje posjedujemo daju priliku mladim ljudima da isprobaju svoje ideje, da se prije završetka fakulteta oprobaju u raznim inženjerskim takmičenjima i projektima i da nakon diplomiranja krenu u novi magični svijet inženjerstva koji sigurni smo ima budućnost u Crnoj Gori.

Prof. dr Igor Vušanović