Dekan Vujadinović na otvaranju 35. Međunarodnog kongresa o procesnoj industriji – Procesing '22

Dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Radoje Vujadinović govorio je na svečanom otvaranju 35. Međunarodnog kongresa o procesnoj industriji – Procesing '22, koji se održava od 1. do 3. juna 2022. godine, u salama hotela Holiday Inn u Beogradu.

Kongres je tematski posvećen procesnoj tehnici i osim izlaganja 52 rada odabrana od Naučnog odbora kongresa, biće organizovana i dva okrugla stola na sledeće teme:

1. Savremeni postupci termičkog tretmana otpada. Iskustva u primjeni biomase kao goriva.
  2. Nova domaća zakonska regulativa u oblasti opreme pod pritiskom.

Izabrani radovi izloženi na Procesingu '22 i na Samitu energetike Trebinje 2022 (SET) biće predloženi za objavljivanje u jednom od izdanja časopisa „Thermal Science“ Vol. 27, 2023.