TV gostovanje: Četvrto državno takmičenje Svjetske olimpijade u robotici WRO

Četvrto državno takmičenje Svjetske olimpijade u robotici WRO (World Robot Olimpiad), u organizaciji Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, a u saradnji sa mađarskim Univerzitetom EDUTUS i organizacijom EDUTUS Crna Gora, Bilo je povod za gostovanje na Gradskoj televiziji.

Ove godine na takmičenju su učestvovale 34 ekipe u četiri starosne kategorije: početnoj, elementarnoj, juniorskoj i seniorskoj. Pobjednički timovi u elementarnoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji imaju pravo da učestvuju na finalnom svjetskom takmičenju, koje se održava od  7. do 9. novembra u Panami. Osim međunarodnog finalnog takmičenja u Panami, pobjednički timovi će imati mogućnost da učestvuju i na drugim druženjima sa takmičenjem u Danskoj ili Mađarskoj.