Posjeta studenta EP Crna Gora, HE Perućica i kompaniji Wir Metaloprerada, Podgorica

U okviru realizacije praktične nastave iz predmeta Stručna/laboratorijska praksa K1, studenti specijalističkih studija studijskog programa Mašinstvo, smjera Primijenjena mehanika i konstruisanje posjetili su dvije kompanije.

Dana 23.10.2018. godine realizovana je posjeta EP Crna Gora, HE Perućica. Studenti su se upoznali sa procesom proizvodnje električne energije. Poseban akcenat je dat na cijevni sistem za dopremanje vode do agregata, problematiku NDT ispitivanja materijala, postupak sanacije registrovanih indikacija i mjerama površinske zaštite materijala.

Dana 29.10.2018. godine realizovana je posjeta kompaniji Wir Metaloprerada, Podgorica. Ova kompanija se bavi metalopreradom i izradom zavarenih konstrukcija. Studenti su se upoznali za procesom i tehnologijama obrade materijala, izradu zavarenih konstrukcija, sa posebnim osvrtom na nekonvencionalnu tehnologiju rezanja materijala – Water Jet.

Zahvaljujemo se domaćinima na njihovom gostoprimstvu i trudu da studentima daju odgovore na sva postavljena pitanja.