Sastanak tima Erasmus+ Rebus projekta na Mašinskom fakultetu

Sastanak članova tima Erasmus + Rebus projekta u kojem učestvuje 14 partnera iz 8 država je održan na Mašinskom fakultetu u Podgorici u periodu od 7-10.11.2018. godine

Sastanak je otvorio dekan Mašinskog fakulteta Prof. dr Igor Vušanović.

Erasmus projekat "REBUS, REady for BUSiness - Integrating and validating practical entrepreneurship skills in engineering and ICT studies" vrijednosti oko milion eura ima za cilj razvoj preduzetničkih kompetencija kod studenata tehničkih i ICT studija u zemljama zapadnog Balkana i Rusije. Projekat u trajanju od 36 mjeseci je počeo sa realizacijom 2016 godine.

Kroz REBUS projekat se nastoji razviti set inovativnih, preduzetničko orjentisanih, trening modula integrišući ih u postojeće nastavne planove i programe. Projekat će u završnoj fazi uspostaviti sistem za validaciju razvijenih preduzetničkih kompetencija, koji će studentima omogućiti sticanje odgovarajućih sertifikata.

Detaljnije informacije o projektu se mogu naći na sajtu: http://www.rebusproject.net/