Na Mašinskom fakultetu UCG se obrazuju nove generacije inženjera

Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore predstavio se na Danu otvorenih vrata UCG, održanog 2. marta 2020.

Od osnivanja, 1970.godine, do danas, više od 1.500 studenata je završilo različite nivoe studija.

Na Mašinskom fakultetu se obrazuju nove generacije inženjera uključene u modeliranje i projektovanje različitih procesa, proizvoda, uređaja i mašina u svim industrijskim granama.

Fakultet ima plodnu saradnju sa regionalnim, evropskim, azijskim i univerzitetima u Sjedinjenim Američkim Državama, koja omogućava studentima da se obučavaju u inostranstvu i da po povratku u Crnu Goru primijene stečena znanja i vještine.

Mnogi bivši studenati Mašinskog fakulteta rade u inostranstvu. Naučnoistraživački rad, projekti i druge aktivnosti na Fakultetu realizuju se u fakultetskim centrima i laboratorijama, kroz individualni i timski rad. Mašinski fakultet ima i veoma dobru međunarodnu saradnju, koja se zasniva na učešću profesora i saradnika u brojnim međunarodnim istraživačkim projektima.

Više informacija o studijskom programu dostupno je u novom izdanju Informatora.