Simulacija rada Evropskog savjeta na temu: Vladavina prava i odnosi sa Rusijom

Crnogorsko udruženje studenata političkih nauka (MAPSS) uz podršku Kancelarije za mlade Glavnog grada organizuje simulaciju rada Evropskog savjeta. Na ovoj Simulaciji koja će se održati 27. i 28. februara u onlajn formatu, imaćete priliku da u ulozi šefa/ice države, odnosno vlade, neke od zemalja članica EU, odnosno u ulozi predsjednika/ce Evropske komisije ili Visokog/e predstavnika/ce diskutujete o zaštiti vladavine prava u EU, odnosno o pitanjima spoljne politike, među kojima je ključno pitanje odnosa sa Rusijom. Kroz diskusiju će se provući i pitanje programa vakcinacije protiv COVID-19 u kontekstu razvoja ruske Sputnik-V vakcine.

Ovo je jedinstvena prilika da se studenti:
-Upoznaju sa funkcionisanjem ključne političke institucije EU, koja obuhvata lidere svih zemalja članica, odnosno drugih institucija EU; Evropski savjet pruža ključni podsticaj za djelovanje cjelokupne EU
-Upoznaju sa aktuelnom spoljnopolitičkom situacijom sa kojom se suočava EU, posebno kada je riječ o problematičnim odnosima sa Rusijom
-Oprobaju u praktičnoj diplomatiji, razvijaš pregovaračke vještine i usavršavaš znanje engleskog jezika.

TIJELO: EVROPSKI SAVJET, ključna politička institucija EU
TEMA: VLADAVINA PRAVA; ODNOSI SA RUSIJOM I PITANJE SANKCIJA
DATUM: 27. i 28. februar 2021. (od 9-13h oba dana)
GDJE: ONLINE - ZOOM