Posjeta ambasadora i konzula Republike Jermenije Fakultetu političkih nauka

Ambasador Republike Jermenije u Crnoj Gori, Nj. E. dr Ashot Hovakimijan i konzul Republike Jermenije Manvel Avetisuan, na Dan nezavisnosti Republike Jermenije, posjetili su Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore i sastali se sa dekanom FPN-a prof. dr Milanom Markovićem. Na sastanku su, između ostalog, razmatrane mogućnosti razvoja saradnje Fakulteta političkih nauka sa srodnim institucijama u Jermeniji.

Sastanku su prisustvovali i profesor međunarodnih odnosa i diplomatije, prof. dr Boris Vukićević, prof. dr Saša Knežević, prof. dr Srđan Darmanović i studenti postdiplomskih studija.

Prilikom susreta sa studentima, ambasador Hovakimijan je odgovarao na brojna pitanja koja se odnose na jermensku diplomatiju, ulogu jermenske dijaspore u unutrašnjoj i spoljnoj politici Jermenije, kao i na aktuelnu političku situaciju u kavkaskom regionu.

Studenti su posebno pokazali interesovanje prema pitanju geopolitičkih izazova savremene Jermenije.

Image Image