Fakultet političkih nauka - jedna od kontrolnih tačaka na takmičenju u potrazi za ljudskim pravima

Povodom Međunarodnog dana ljudskih prava Građanska alijansa u saradnji sa institucijom Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore i Delegacijom Evropske unije u Crnoj Gori organizovala je takmičenje Potraga za ljudskim pravima. U takmičenju je učestvovalo 26 timova sastavljenih od srednjoškolaca i njihovih nastavnika. Cilj takmičenja je proširiti znanja srednjoškolaca iz oblasti ljudskih prava kroz posjete kontrolnih tačaka. Učesnici  takmičenja  su na kontrolnim tačkama, putem izlaganja zaposlenih u institucijama, mogli dobiti dodatna znanja iz oblasti ljudskih prava, ali istovremeno su morali riješiti zadatak na osnovu izlaganja koja su čuli. Jedna od kontrolnih tačaka bio je Fakultet političkih nauka u okviru koje je akademsko osoblje upoznalo učesnike sa dječjim i manjinskim pravima u medijima.