Konkurs za upis na specijalističke studije - studijska 2022/23. godina

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS ZA UPIS NA SPECIJALISTIČKE STUDIJE UNIVERZITETA CRNE GORE ZA STUDIJSKU 2022/23. GODINU

NAZIV ORGANIZACIONE JEDINICE / STUDIJSKOG PROGRAMA

BROJ STUDENATA

FAKULTET POLITIČKIH NAUKA

150

Politikologija

30

Socijalna politika i socijalni rad

Međunarodni odnosi

Novinarstvo

Evropske studije

30

Radi implementacije principa afirmativne akcije ukupan broj mjesta za svaki studijski program povećava se za 1 %.

Pravo prijave na konkurs za upis na specijalističke studije imaju kandidati sa završenim osnovnim studijama obima najmanje 180 ECTS kredita, iz odgovarajuće oblasti nauka ili umjetnosti, a koji su osnovne studije započeli prije studijske 2017/18. godine, u skladu sa zakonom.

Stranac ima pravo upisa pod jednakim uslovima kao i crnogorski državljanin.

Upis se vrši na konkurentskoj osnovi u skladu sa prosječnom ocjenom ostvarenom na osnovnim studijama, nakon sprovedenog postupka rangiranja. Kandidati  sa istom prosječnom ocjenom imaju pravo upisa pod jednakim uslovima.

Kandidat za upis dužan je podnijeti prijavu i dokaze o ispunjenosti uslova.

Prijave na konkurs se predaju studentskim službama 29. septembra 2022. godine, u terminu od 9.00 do 13.00 časova.

Uz prijavu za upis, kandidati podnose original diplomu o završenim osnovnim studijama, odnosno uvjerenje o završenim osnovnim studijama, uz dokaz o aktivnomznanju jednog svjetskog jezika (odgovarajući sertifikat ili uvjerenje o položenim ispitima na osnovnim studijama).

Specijalističke studije se organizuju isključivo kao samofinansirajuće.

U prilogu obavještenja možete preuzeti teks Konkursa za upis na specijalističke studije Univerziteta Crne Gore.