Konkurs za upis na master studije

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU MASTER AKADEMSKIH I PRIMIJENJENIH STUDIJA UNIVERZITETA CRNE GORE, OBIMA 120 ECTS KREDITA ZA STUDIJSKU 2022/23.

koji se finansiraju iz Budžeta Crne Gore

UNIVERZITETSKA JEDINICA / STUDIJSKI PROGRAM

BROJ STUDENATA

FAKULTET POLITIČKIH NAUKA

140

Komparativna politika

30

Međunarodni odnosi

40

Socijalna politika i socijalni rad

40

Novinarstvo

30

Ukupan broj mjesta na svakom studijskom programu povećava se za po 1% po principu afirmativne akcije.

Prijava na konkurs se podnosi 29. septembra 2022. godine studentskoj službi u terminu od 9.00 do 13.00 časova.

Potrebna dokumentacija:
- originalnu diplomu ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama,

- kopiju biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuću ličnu ispravu koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Stranac podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju kada je završio osnovne studije na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.

Neblagovremena i nepotpuna prijava neće se uzeti u razmatranje.

U prilogu obavještenja možete preuzeti teks Konkursa za upis na master studije Univerziteta Crne Gore.