Upis studenata sa osvojenih 240ECTS na kompatibilni studijski program master studija

Studenti koji imaju diplomu u obimu 240ECTS kredita kompatibilnog studijskog programa imaju pravo na upis na drugu godinu master studija, na način što će im biti priznato 60ECTS kredita.

Ocjenu o kompatibilnosti završenog studijskog programa sa studijskim programom na koji se student želi prijaviti donosi Komisija za upis na master studije Fakulteta političkih nauka, koje verifikuje Vijeće Fakulteta.

Komisija može, u skladu sa procjenom potrebe  uputiti kandidata na polaganje prijemnog ispita ili definisati broj za upis na drugu godinu master studija, u skladu sa važećom licencom (Licenca Rješenja Ministarstva prosvjete), o čemu će kandidati biti blagovremeno obaviješteni.

Prijava za upis se podnosi 29. septembra 2022. godine studentskoj službi u terminu od 9.00 do 13.00 časova.

Potrebna dokumentacija:
- originalna diploma ili uvjerenje o završenim osnovnim  i specijalističkim studijama,

- uvjerenje o položenim ispitima sa osnovnih i specijalističkih studija,

- kopija biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuća lična isprava koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.