Posjeta studenata centru CAZAS Drop In

Studenti i studentkinje druge godine master studija Socijalna politika i socijalni rad, Fakulteta političkih nauka Univerziteta Crne Gore, posjetili su centar CAZAS Drop In. Posjeta je upriličena u okviru predmeta Socijalni rad i bolesti zavisnosti.

Studenti su se informisali se o radu dnevnog centra i programa smanjena štete. Program smanjenja štete odnosi se na politike, programe i prakse koji imaju za cilj smanjenje šteta povezanih sa upotrebom psihoaktivnih droga kod osoba koje nijesu u stanju ili nijesu spremne ući u proces liječenja.

Kompletan program je fokusiran na prevenciju štete koja nastaje, a ne na prevenciji same upotrebe droge, kao i na osobu koja i dalje koristi drogu. Smanjenje štete pruža benefite osobama koje koriste drogu, njihovim porodicama i zajednici. Pristup smanjenja štete zasnovan je na snažnoj posvećenosti javnom zdravlju i ljudskim pravima.