Posjeta studenata FPN-a JU Kakaricka gora

Studenti druge godine master studija u okviru predmeta Socijalni rad i bolesti zavisnosti posjetili su 31. oktobra JU Kakaricka gora.

Javna ustanova za smještaj, rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci Podgorica je ustanova specijalizovana za tretman bolesti zavisnosti.

Studenti su imali priliku da od stručnog tima čuju o psihoterapijskoj podršci, sociopodršci i savjetovanju, radno-okupacionoj terapiji; kao i praćenju opšteg zdravstvenog stanja klijenata.

U okviru rezidencijalnog tretmana sprovode se  sljedeće programske aktivnosti:

Prijem i adaptacija klijenata;

Psihijatrijsko praćenje klijenta;

Grupna psihoterapija i rad u grupi;

Individualna psihoterapija;

Izlasci klijenata kao vid resocijalizacije;

Rad sa porodicom klijenata/klijentkinja;

Radno-okupaciona terapija;

Sportsko- rekreativne aktivnosti;

Saradnja sa relevantnim institucijama i organizacijama.

Tokom diskusije sa socijalnim radnicima, studenti su se upoznali sa poslovima socijalnog radnika u Ustanovi i znacaju socijalnog radnika kako tokom rezidencijalnog tako i tokom nerezidencijalnog tretmana kao i ulozi socijalnog radnika u radu sa porodicom tokom tretmana.

Stručni tim Ustanove je ukazalo na značaj timskog rada za rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci.