Počela obuka o mobilnom novinarstvu

Studenti Fakulteta političkih nauka (FPN) studijskog programa Medijske studije i novinarstvo, zahvaljujući saradnji sa OEBS-om u realizaciji rukovoditeljke studijskog programa prof. dr Nataše Ružić, imaju priliku da pohađaju obuku o mobilnom novinarstvu.

Predavači na radionici su prof. dr Tena Perišin i mr Dejan Oblak sa Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu.

Prof. dr Tena Perišin u uvodnom izlaganju istakla je prednosti korišćenja mobilnog telefona u produkciji novinarskih priča. “Prednosti mobitela su njegova veličina, brizina i neupadljivost. Iz iskustva kažem da mobitel sagovornici ne doživljavaju tako ozbiljno kao kameru, lakše se opuštaju i lakše sa vama razgovaraju”, zaključuje profesorica Perišin.

Obuka o mobilnom novinarstvu će trajati od ponedeljka do petka uz prostornu podršku Ekonomskog fakulteta, a priliku da je pohađa ima 20 studenata i studentkinja strudijskog programa Medijske studije i novinarstvo.