Posjeta Zavodu za socijalnu i dječiju zaštitu

Studenti druge godine smjera Socijalni rad i socijalna politika u okviru predmeta Metode i tehnike socijalnog rada posjetili su Zavod za socijalnu i dječiju zaštitu.

O radu Zavoda studente su upoznali direktor ustanove Miloš Ristić i načelnica Odjeljena za razvoj i stručnu podrsku Dragana Pešić.

Zavod za socijalnu i dječju zaštitu je samostalan organ uprave, čija djelatnost je utvrđena Zakonom o socijalnoj i dječjoj zaštiti i Uredbom o organizaciji i načinu rada državne uprave. Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji, utvrđena je organizacija u cilju efikasnijeg i efektivnijeg ostvarivanja procesa rada u Zavodu, prema kojoj se poslovi organizuju u okviru dva Odjeljenja i jedne Službe: Odjeljenje za razvoj i stručnu podršku, Odjeljenje za unaprjeđenje kapaciteta stručnih radnika i Služba za opšte poslove i finansije.