Posjeta studenata Crvenom krstu Crne Gore

Studenti druge godine Socijalne politike i socijalnog rada u okviru predmeta Metode i tehnike socijalnog rada posjetili su Crveni krst Crne Gore. Studente je primila socijalna radnica Snežana Radenović.

Crveni krst Crne Gore je jedinstvena, nezavisna i dobrovoljna humanitarna organizacija koja djeluje na teritoriji Crne Gore, kao jedino priznato nacionalno društvo Crvenog krsta u državi.

Crveni krst Crne Gore čine organizacije Crvenog krsta na nivou opština, ukupno 23 organizacije, sa svojstvom pravnog lica – dvadeset opštinskih organizacija Crvenog krsta; Crveni krst Glavnog grada; Crveni krst Prijestonice Cetinje i gradska organizacija Crvenog krsta Golubovci.

Statutom Crvenog krsta Crne Gore i statutima organizacija u sastavu, utvrđuje se djelokrug i način rada, način organizovanja; članstvo i druga pitanja od značaja za  rad Crvenog krsta.