Mehmet Koksal gostovao na FPN

Predstavnik Evropske federacije novinara (EFJ), Mehmet Koksal održao je danas predavanje na Fakultetu političkih nauka, povodom Dana novinara Crne Gore.

On je studente upoznao sa radom EFJ, situacijom u kojoj se nalaze novinari širom Evrope, posebno u Turskoj, ali i sa načinima na koje mogu pratiti kršenja prava novinara i drugih medijskih radnika.

Koksal je poručio da se od novinara ne može očekivati da rade nezavisno ako se bore za platu, ako nemaju dobre uslove rada i dobar balans između posla i privatnog života.

„Novinari su uglavnom strastveni dok istražuju i pišu, ali sa istom strašću treba da se bore za uslove u kojima rade“, poručio je on.

Rad EFJ predstavila je i asistentkinja u toj organizaciji Kamil Petit. Na predavanju su govorili i predstavnik Sindikata novinara Srbije (SINOS), Dejan Gligorijević i predsjednica Sindikata medija Crne Gore (SMCG), Marijana Camović.