Ejdan Vajt održao predavanje o značaju novinarske etike

Predsjednik Mreže etičkog novinarstva iz Londona Ejdan Vajt održao je predavanje na temu Zašto je etika važna u prostorijama EU Info centra. On je istakao da su etički standardi usko povezani sa kredibilitetom te da je za stabilan razvoj demokratskog društva ključan element - povjerenje građana u medije. Vajt je ocijenio da je “neophodno spriječiti širenje informacija koje su za društvo toksične, poput lažnih vijesti“.

Predavanje je organizovao Institut za medije, a predstavnicima civilnog društva, medija i studentima FPN-a obratile su se i v.d. direktorice Instituta za medije u Crnoj Gori Olivera Nikolić i direktorica Centra za medijsku politiku Mirovnog instituta u Ljubljani Brankica Petković.