Gostujuće predavanje "Francuska kao svjetski akter" - Bertrand Badie, Institut za političke studije, Pariz

U okviru manifestacije Dani frankofonije, u četvrtak, 22.03. s početkom u 11h (sala 1), predavanje na temu "Francuska kao svjetski akter" (La France comme acteur mondial), održaće Bertrand Badie, jedan od vodećih francuskih eksperata u oblasti međunarodnih odnosa.

Prof. Badie predaje na Institutu za političke studije u Parizu. Istovremeno, angažovan je i kao profesor-istraživač u Centru za međunarodne studije i istraživanja. Pored osnovnih funkcija koje obavlja, član je Međunarodnog udruženja za političke nauke i direktor Rotari centra za međunarodne studije o miru i rješavanju konflikata.

Pored diplome političkih nauka Instituta za političke studije u Parizu, stekao je i diplome Nacionalnog instituta za orijentalne jezike i civilizaciju (INALCO) i Pravnog fakulteta Univerziteta Pariz 1-Panteon-Sorbona.

Objavio je mnoga djela među kojima su najpoznatija „Vrijeme poniženih", „Diplomatija u dosluhu” i „Diplomatija uljeza”.

Pozivaju se profesori i studenti FPN-a da prisustvuju predavanju.