Univerzitetska studentska debata (live broadcast) - FPN UCG i Fakultet političkih nauka UBG

Pozivamo studente da prisustvuju i učestvuju u Univerzitetskoj studentskoj debati na engleskom jeziku koju organizuje Fakultet političkih nauka i medjunarodnih odnosa Univerziteta Matej Bel (Banska Bistrica, Slovačka). Fakultet političkih nauka UCG organizuje livestream prenos debate putem interneta u ponedjeljak, 26.11.2018. u sali 1 sa početkom u 10h.

U debati učestvuje sedam Univerzitetskih timova iz nekoliko evropskih zemalja, uključujući i tim studenata Univerziteta Crne Gore i Fakulteta političkih nauka UCG. Studenti će imati priliku da upoznaju različite stavove i mišljenja o važnim i aktuelnim pitanjima i problemima, pri čemu će imati i mogućnost da postave pitanja učesnicima debate. Debata će se održati u ponedjeljak, 26.11.2018. u 10h na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu i u njoj učestvuje tim studenata Univerziteta Crne Gore i Fakulteta političkih nauka UCG.

Debata je prezentacionog tipa. Teme debate su:

1. Is China a partner or an opponent of the EU and NATO? What is your opinion and how do you evaluate activities of China in your home country?

2. Is there any space for engagement of EU, NATO and the US with Russia? If so, in which issues? Will the INF Treaty be a serious problem or do you think that an agreement can be reached?

3. In May 2019, the EU elections are taking place. Do you believe that they will strengthen the EU?

Prenos uživo će biti organizovan u sali 1 Fakulteta političkih nauka UCG u ponedjeljak, 26.11.2018. godine u 10:00h.

Dobrodošli.