Fakultet političkih nauka, 25.01.2019

Posjeta ukrajinskog ministra Černiša Fakultetu političkih nauka i Pravnom fakultetu

Delegacija ukrajinskog Ministarstva za pitanja privremeno okupiranih teritorija i interno raseljenih lica, predvođena ministrom, Vadimom Černišom, posjetila je Fakultet političkih nauka i Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore.

Na sastanku je razgovarano o većem broju tema iz međunarodnih odnosa i medija, uključujući rizike spoljnih uticaja na stvaranje konflikata, unutrašnje konflikte nevojnog karaktera, informacioni rat kao sastavni dio provociranja šireg konflikta, hibridni rat, suprotstavljanje agresijama nevojnog karaktera, i druga pitanja.

Izražena je spremnost dvije strane, posebno imajući u vidu značaj razmjene iskustava dvije zemlje, da se saradnja nastavi u pravcu daljeg povezivanja naučnika i studenata i zajedničke organizacije naučnih skupova.