Uručenje nagrade za najbolji studentski rad o uslovima rada u medijima

Sindikat medija Crne Gore (SMCG) dodijeliće u ponedjeljak 18. marta u 11 h na Fakultetu političkih nauka u sali br. 2 nagradu za najbolji studentski rad o uslovima rada u medijima. Nagradu će, u ime SMCG, uručiti predsjednik žirija, koji je odlučivao o nagradi, novinar i član Glavnog odbora SMCG Predrag Nikolić.

Na konkurs Sindikata medija Crne Gore i Evropske federacije novinara (EFJ), koji je bio otvoren od 23. januara do 01. marta, stiglo je šest tekstova studenata i studentkinja Fakulteta političkih nauka.

Pobjednički rad biće nagrađen sa 200 eura i objavljen na web stranici SMCG.

Pravo učešća imali su studentkinje i studenti novinarstva, medijskih studija i novinarstva i komunikologije i medija sa državnog i privatnih univerziteta u Crnoj Gori, uz dostavljanje dokaza o studentskom statusu (potvrda sa fakulteta) i nazivu odsjeka.

Konkurs  je realizovan uz finansijsku podršku Evropske unije i UNESCO-a, a u okviru višegodišnjeg projekta Izgradnja povjerenja u medije u Jugoistočnoj Evropi i Turskoj.