Izabrani najbolji eseji na konkursu “Različitosti, naš kvalitet”

Izabrani su najbolji eseji na konkursu “Različitosti, naš kvalitet” koji se realizuje u okviru projekta „U Znanju je Tolerancija“.

Projekat je finansiran od strane Fonda za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore, a realizuje se u saradnji sa Pravnim fakultetom i Fakultetom političkih nauka UCG i Fakultetom pravnih nauka i Fakultetom humanističkih studija Univerziteta Donja Gorica.

Od 14 pristiglih eseja izabrana su tri najbolja, čiji su autori:
1. Radoje Kandić, Pravni fakultet UCG – prva nagrada
2. Aleksa Delibašić, Pravni fakultet UCG – druga nagrada
3. Lemana Srdanović, Pravni fakultet UCG – treća nagrada

Nagradni konkurs ima za cilj da podstakne studente na promišljanje i pisanje o konceptu tolerancije i razumijevanja različitosti kao osnovama zaštite i poštovanja manjinskih prava u Crnoj Gori. U okviru takmičenja, dodjeljuju se tri novčane nagrade:
– prva nagrada iznosi 300 eura,
– druga nagrada iznosi 200 eura i
– treća nagrada iznosi 100 eura.

Uručivanje nagrada, kao i predstavljanje nagrađenih eseja će biti realizovano na predavnjima kao posebnim aktivnostima u okviru projekta. Datumi održavanja predavanja će biti naknadno određeni, a u skladu sa preporukama u vezi sam krizom izazvanom virusom Covid-19.

Posebnu zahvalnost dugujemo svim esejistima koji su uložili napor da dostave izvanredne tekstove.