Predavanje prof. dr Dušana Mlacovića u Istorijskom institutu

Prof. dr Dušan Mlacović održaće predavanje "Društvena, ekonomska i kulturna interakcija slovenačkog i crnogorskog primorja i planinskog zaleđa od kasnog srednjeg vijeka do XIX stoljeća", u četvrtak, 18. novembra 2021. godine, u 10 časova, u Biblioteci Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore.

Predavanje je dio aktivnosti u realizaciji bilateralnog projekta "Društvena, ekonomska i kulturna interakcija slovenačkog i crnogorskog primorja i planinskog zaleđa od kasnog srednjeg vijeka do XIX stoljeća", koji Istorijski institut realizuje sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Ljubljani u periodu 2021-2022.

Članovi projektnih timova su, sa slovenačke strane: prof. dr Dušan Mlacović, dr Renata Novak Klemenčič, dr Peter Mikša i doktorantkinja Ana Jenko Kovačič, a sa crnogorske strane dr Tatjana Koprivica dr Olga Pelcer-Vujačić, dr Slavko Burzanović i dr Ivan Laković.

Zbog poštovanja epidemioloških mjera, molim da prisustvo predavanju potvrdite na e-mail: ii@ucg.ac.me