Letnja škola u Baru

U Starom Baru će se, od 27. do 31. marta 2023. godine, održati Ljetnja škola za studente/-kinje istorije i istorije umjetnosti osnovnih i master studija iz Slovenije i Crne Gore.

Ljetnja škola je dio aktivnosti u projektu: Društvena, ekonomska i kulturna interakcija slovenačkog i crnogorskog primorja i planinskog zaleđa od kasnog srednjeg vijeka do XIX stoljeća, koji realizuju Istorijski institut Univerziteta Crne Gore i Filozofski fakultet u Ljubljani.

Radom zajedničke ljetne škole za studente u Baru, kao trajnog oblika saradnje između institucija, studenti/-kinje upoznavaće se sa izazovima proučavanja susreta mediteranskog i planinskog svijeta i lokalnog, kroz komparativno proučavanje istorijskih pojava i kulturnog nasljeđa.

Ljetnju školu u Starom Baru će u utorak, 28. marta 2023. godine, otvoriti prorektor Univerziteta Crne Gore, prof. dr Veselin Mićanović.

Agendu Ljetnje škole u Starom Baru možete preuzeti u prilogu.