Magistarski radovi odbranjeni u Istorijskom institutu

Na postdiplomskim akademskim magistarskim studijama  humanističkih  nauka iz oblasti Istorije, istorije kulture i istorijske antropologije u Istorijskom institutu UCG, do kraja 2017. godine diplomu magistra  steklo je 17 studenata.

U junu 2018. godine,  pred komisijom u sastavu prof. dr Svetlana Slapšak (mentor), akademik dr Aleksandar Čilikov i dr Marko Camaj, Petar Lekić odbranio je magistarski rad Latinski hagionimi u Crnoj Gori.

U julu 2018. godine, odbranjena su tri magistarska rada:

• Brankica Nedović je, pred komisijom u sastavu akademik dr Aleksandar Čilikov (mentor), Milena Martinović i prof. mr Nataša Đurović, odbranila rad „Rukopisna knjiga ’Šestodnev’ Jovana Egzarha i Kozme Indikoplova u manastiru Sveta Trojica kod Pljevalja;

• Nada Baković je,pred komisijom u sastavu akademik prof. dr Aleksandar Čilikov (mentor). prof. mr Nataša Đurović i dr Tatjana Koprivica, odbranila radLikovni pedagozi – istaknuti stvaraoci u Podgoričkoj gimnaziji 1907-2007;

• Marine Čelebić je, pred komisijom u sastavu akademik dr Aleksandar Čilikov, prof. mr Pavle Pejović i prof. mr Nenad Šoškić, odbranila radMotiv žene u stvaralaštvu Rista Stijovića(1894-1974)“.