Održano predavanje prof. Đelikija i uručena plaketa ambasadi Republike Italije

U Istorijskom institutu Univerziteta Crne Gore, u utorak, 24. septembra 2019 godine u saradnji sa Univerzitetom Ca' Foscari iz Venecije u okviru mobilnosti akademskog osoblja u programu Erasmus + održana su predavanja prof. dr Saura Đelikija (Sauro Gelichi) na temu:

• The Italian Archaeological Experience in Montenegro in recent years: the Italo-Montenegrin excavation in Antivari

• New data on old question: Venice and the Adriatic Sea on the archaeological point of view.

Predavanjima su prisustvovali brojni naučni radnici kao i zainteresovani iz drugih Univerzitetskih jedinica i crnogorskih institucija kulture.

Tom prilikom , prije predavanja je zamjeniku ambasadora Republike Italije u Crnoj Gori gospodinu Damianu Rampiniju uručena povelja zahvalnosti Istorijskog instituta za doprinos u razvoju naučne saradnje Istorijskog instituta sa naučnim institucijama Republike Italije, a povodom obilježavanja 70 godina  od osnivanja Istorijskog instituta.