Mobilnosti u okviru CEEPUS mreže

Istorijski institut UCG će u predstojećoj akademskoj 2020/2021 godini nastaviti projekat Shared history of Central Europe u okviru CEEPUS mreže.

Tokom te školske godine istraživači Istorijskog instituta ostvariće sljedeće mobilnosti:dr Radoslav Raspopović i dr Miljan Gogić na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, mr Božena Miljić na Filozofskom fakultetu Univerziteta Sv. Ćirilo i Metodije u Skoplju, mr Zerina Ćatović na Filozofskom fakultetu Univerziteta Matej Bel u Banskoj Bistrici u Slovačkoj i mr Danilo Kalezić na Karlovom univerzitetu u Pragu, Češka.

Tokom svog boravka u instituciji domaćina svi istraživači će održati predavanja i vršiti arhivska i bibliotečka istraživanja.

Osim ovih odlaznih mobilnosti, Istorijski institut će imati zadovoljstvo da ugosti prof. dr Anamariju Kurilić i dr Zrinku Serventi sa Sveučilišta u Zadru.

O svim ovim, kao i dodatnim aktivnostima u CEEPUS mreži, javnost će biti blagovremeno obavještena.