Plan rada za 20/21

U prilogu je ECTS katalog, plan rada i spisak literature iz predmeta Evropske integracije.

Obzirom da se nastava iz predmeta ne organizuje, studenti mogu zakazati individualne konsultacije. Ispit se polaže u junskom ispitnom roku i iznosi 100 bodova.

Literatura:

• Dinan, Dezmond „Sve bliža unija: Uvod u evropsku integraciju“, Službeni glasnik: Beograd, 2009, DIO I: Istorija, DIO III: poglavlja Poljoprivreda i kohezija, Unutrašnje tržište i monetarna unija, Unutrašnja i spoljna bezbjednost.
  • Dinan, Dezmon „Menjanje Evrope: Istorija Evropske unije“, Službeni glasnik: Beograd, 2010
  • Đurović, Gordana „Evropska unija i Crna Gora“, Ekonomski fakultet: Podgorica, 2012, 65-110
  • Vukadinović, Radovan i Čehulić Lidija „Politika europskih integracija“, Naklada Ljevak: Zagreb, 2011