Fakultet za turizam i hotelijerstvo

Biografija - Simović Olivera

Olivera (Velimira) Simović rođena je 12.11.1986. godine.

Obrazovanje:

Novembar 2013. - : doktorske studije, Ekonomski fakultet, Univerzitet Crne Gore

Magistar u turizmu, Fakultet za turizam i hotelijerstvo, Univerzitet Crne Gore, 2013,  Teza: Menadžment sportskih događaja u funkciji marketinga turističke destinacije

Spec. u Turizmu, studijski program Turizam, Univerzitet Crne Gore, 2009,  Teza:Specifični resursi željeznice u funkciji marketing pozicioniranja Crne Gore

Bachelor nauka u turizmu, studijski program Turizam, Fakultet za turizam i hotelijerstvo, Univerzitet Crne Gore, 2008

Radno iskustvo:

2016 - ... Saradnik u nastavi na fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru, Univerzitet Crne Gore.

Predmeti na kojima sam angažovana: Osnovi ekonomije na I godini studijskog programa „Turizam“ i I godini studijskog programa „Hotelijerstvo“; Liderstvo u turizmu na III godini na studijskom programu „Turizam“; Liderstvo u hotelijerstvu na III godini na studijskom programu „Hotelijerstvo“; Menadžment putničkih agencija na II godini studijskog programa „Turizam“; Osnovi turizma na I godini studijskog programa „Turizam i hoteljerstvo“; Turistička geografija na I godini studijskog programa „Turizam i hotelijesrtvo“; Turističke regije na I godini studijskog programa „Turizam“; Turističko uređenje prostora na II godini studijskog programa „Turizam“

2013 – 2016: Saradnik u nastavi na fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru, Univerzitet Crne Gore.

2012: Saradnik u nastavi na fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru, Univerzitet Crne Gore.

2011: Saradnik u nastavi na fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru, Univerzitet Crne Gore.

Popis radova:

Simović, O., Raičević, M., Kovačević, M. (2016) “ Public involvement as a basis for good decision making” The 10 th International conference center for quality, ICQME 2016, University of Montenegro, Faculty of Mechanical engineering Podgorica

Simović, O., (2016) “Rural and agrotourism as a new chance of tourism development”, International Conference Sustainable development of mountain areas, Biotecnical Faculty, Historical Institute  of Montenegro, Faculty of Tourism and Hotel  Management

Simović, O., Perović Đ., (2016) “Role of sports events in the promotion of tourist destinations” International Conference  RosNoy, Moskva

Stanovčić, S., Peković, S., Čelebić, A., Simović, O., (2015) „Tourism expenditure for sport activities: the case of Montenegro “. The 12th International scientific conference on transformation processes in sport “Sport performance” Montenegrin sports academy, Podgorica

Simović, O., (2013) “Rule and importants od sports events in development of turism destination”, III Međunarodni naučni skupu u Kotoru 2013 godine, “Trendovi razvoja turizma i hotelijerstva”, Fakultet za turizam i hotelijestvo Kotor

Ratknić, N., Simović, O., (2013) “Charter manadzment u funkciji razvoja nautičkog turizma u Crnoj Gori”, III Međunarodni naučni skupu u Kotoru 2013 godine, “Trendovi razvoja turizma i hotelijerstva”, Fakultet za turizam i hotelijestvo Kotor

Moric, I., Simović, O., (2012) “The Rule of events in strategic repositioning of a tourist destination”, International scientific conference, emb 2012, Faculty of Economics University of Kragujevac