Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija - Georgijev Georgi

CV - Prof. d-r Georgi Georgiev

Ime i prezime: Georgi Georgiev

Naslov:            Doktor nauka - Kineziologija

Pozicija:           Redovni profesor na Fakultet fizičkog vaspitanja, sport i zdravlje na

Univerzitetu "Sv. Ćirila i Metodija" u Skoplju

Adresa:            Univerzitet "Sv. Ćirila i Metodija", Fakultet fizičkog vaspitanja, sport i

zdravlje, ul. "Dimche Mirchev" br. 3, 1000 Skoplje

Naučno-istraživačka oblast: Društvene nauke - kineziologija

Telefon:           00 389 2 31 13 654 lokal: 108

Faks:                00 389 2 3 119 755

Mobilni telefon: 00 389 70 314 831

E-mail:             georgigeorgiev63@yahoo.com

Predmeti koje predaje:

Studije prvog ciklusa:

1. Metodologija sa statistikom (obavezni)
  2. Metodologija izrade stručnih radova - seminar i diplomski rad (izborni).

Drugi ciklus studija:

1. Osnove istraživanja u socijalnoj kineziologiji - Metodologija statističkog istraživanja (obavezni) - kineziologiju
  2. Osnove metodološko-statističke obrade i analizu podataka (izborni)

Studije trećeg ciklusa:

1. Metodologija naučnog istraživanja sa primjenom i primjerima iz područja kineziologije (generički predmet) - kineziologijeu
  2. Istraživanje u socijalnoj kineziologiji - metodologija statističkog istraživanja (obavezni) - kineziologije
  3. Napredna metodološko-statistička obrada i analiza podataka (izborni) - kineziologiju

Rođen 1.9.1963. u Sofiji, R. Bugarska.

Osnovnu školu - OŠ "Rajko Žinzifov" u Skoplju (1970-1978)

Srednju školu - Gimnaziju "Cvetan Dimov" u Skoplju (1978-1982)

Vojna obaveza - JNA u Beogradu i Šapcu (1982-1983)

Diplomirao je na Fakultetu za fizičku kulturu u Skoplju (školska godina 1988/89)

Magistar fizičke kulture (Kineziologija) - Fakultet za fizičku kulturu u Skoplju i odbranio magistarsku tezu 28.2.1997.

Naslov magistarskog rada: "Definisanje stepena validnosti, pouzdanosti i ostalih mjernih karakteristika u biomotoričkom prostoru kod učenika oba pola uyzrasti 11 godina".

Doktor nauka iz fizičke kulture (Kineziologija) - Fakultet za fizičku kulturu u Skoplju, obranio doktorsku disertaciju 27. oktobra 2006. godine.

Naziv doktorske disertacije: "Razvoj nekih dimenzija antropološkog statusa kod učenika osnovnih škola, definisanih različitim metodološko-statističkim procedurama".

Radno iskustvo - Fakultet fizičkog vaspitanja, sport i zdravlje, Univerzitet "Sv. Ćirila i Metodija“ od 3.1.1991: mlađi asistent, asistent, docent, vanredni profesor, redovni profesor.

Učestvovao na preko 100 domaćih i međunarodnih naučno-stručnih: kongresa, simpozijuma, konferencija, seminara u zemlji i inostranstvu.

Objavio je preko 200 (dvjesto) naučnih i stručnih radova.

Član je uredništva međunarodnih časopisa: Acta Kinesiologica, Sport Science, Pedagogical Almanach, Sport Mont i Research in Physical Education, Sport and Health.

Izabran među 10 najboljih naučnika po Konkursu Univerzitetu "Sv. Ćirila i Metodija“ u Skoplju 2012. godine.

Mentor studija drugog ciklusa - master studija.

Mentor studija trećeg ciklusa - doktorske studije.

Član Komisije za nauku (Društvene nauke) na Univerzitetu "Sv. Ćirila i Metodija“ u Skoplju.