Fakultet likovnih umjetnosti

Biografija - Đurović Sandra

Rodjena na Cetinju 02.12.1988. godine, gdje je završila srednju likovnu školu “Petar Lubarda”. Diplomirala je na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, na studijskom programu grafički dizajn. Trenutno je student magistarskih studija na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, smjer Interaktivni dizajn, kao I na Fakultetu za Medije I Komunikacije, smjer Digitalne umjetnosti i novi mediji u Beogradu. Angažovana je na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, kao saradnik u nastavi na predmetima: Osnovi fotografije I-IV, Primijenjena fotografija I I II, Intermediji I-IV, Osnovi digitalne tehnologije I i II.

Izlagala je na više kolektivnih izlozbi u zemlji I inostranstvu: “Migration to Europe” izložba plakata, Prag, Brisel, “The illusion or reality” izložba fotografija, festival Goldener Centaur, Minhen, ”Artist Book on Tour”, izložba art-knjiga, Beč, Ljubljana, Prag, “Sarajevo 100”, izložba plakata, Sarajevo, Marsej, Moskva, itd. Svoje likovno istraživanje najčešće predstavlja preko medija crteža, grafičkog dizajna, instalacija. Dobitnik je brojnih nagrada I priznanja.