Fakultet likovnih umjetnosti

Marko Marković

Rođen u Podgorici 1979 godine.
Diplomirao na Fakultetu Likovnih Umjetnosti na Cetinju 2002. odsjek slikarstvo u klasi prof. Dragana Karadžića. Magistrirao je na istom fakultetu u klasi prof. Rajka Todorovića 2010. Trenutno je doktorand Interdisciplinarnih studija na Univerzitetu umjetnosti u Beogradu, odsjek Višemedijska umjetnost. Docent je na studijskom programu Slikarstvo.
Dobitnik je JFDP stipendije Američkog savjeta za međunarodno obrazovanje preko koje je proveo jedan semester na stručnom usavršavanju na Državnom Univerzitetu u Arizoni 2011. Rezidencijalno je boravio u Cite des Arts u Parizu 2008. godine. Dobitniik je stipendije Kultur Kontakt za učešće na Intrenacionalnoj ljetnjoj Akademiji u Salzburgu 2002. godine. Dobitnik je nagrade za crtež “Milunović, Stijović, Lubarda” ULUCG, 2015. godine.
Izlagao na više izložbi u zemlji i inostranstvu. Član je Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore.