Filozofski fakultet

Biografija - Jelić Milica

Doc. dr Milica Jelić

Osnovne studije Pedagogije na Filozofskom fakultetu otpočela akademske 2004/2005. godine u Nikšiću, a diplomirala 2007,  specijalističke studije završila 2008. godine. Magistrirala na temu “Različiti oblici profesionalne orijentacije srednjoškolaca”. Doktorsku disertaciju na temu "Vaspitni uticaji na razvoj identiteta kod djece predškolskog uzrasta kroz aspekte samokontrole i inicijativnosti”  odbranila je 2020. godine, pod mentorstvom prof. dr Saše Milića.

U zvanju je docenta na Univerzitetu Crne Gore, za oblasti Opšte i Komparativne pedagogije i realizuje nastavu na sledećim predmetima: Osnovi pedagogije, Opšta pedagogija - Teorija vaspitanja, Komparativna pedagogija - Internacionalna dimenzija obrazovanja, Socijalna pedagogija, Rad sa darovitim učenicima i Didaktika.

Bila je gostujući predavač na Sveučilištu u Zagrebu, odsjeku za Pedagogiju (maj 2022) i Univerzitetu u Mariboru (decembar 2020). Učestvovala u međunarodnim projektima "International Teacher Leadership" (2010-2015); Advancing Teacher Professionalism for Inclusive, Quality and Relevant Education - ATEPIE (2011-2013); Short and long visits of foreign experts and higher education teachers at the University of Maribor in years 2019-2022, kao i u nacionalnim projektima čiji je nosilac bio Studijski program za pedagogiju – „Razlozi niskog nivoa školskog postignuća romskih učenika“ (2011-2014) i “Socio-kulturni identiteti djece predškolskog uzrasta u Crnoj Gori” (2019-2021), u projektima bilateralne naučne saradnje između Crne Gore i Hrvatske – „Interkulturalni pristup integraciji Roma: Crna Gora – Hrvatska“ (2013-2014); „Interkulturalne kompetencije i evropske vrijednosti: Crna Gora – Hrvatska“ (2017-2018) i projektu bilateralne naučno-istraživačke saradnje Slovenija - Crna Gora – “Kvalitet procesa predškolskog vaspitanja u Republici Sloveniji i Crnoj Gori” (2018- 2020).

Prezentovala je radove i učestvovala na značajnom broju međunarodnih konferencija.

Autorka je nekoliko programa stručnog usavršavanja vaspitača akreditovanih kod Zavoda za školstvo Crne Gore.