Medicinski fakultet

Biografija - Brnović Dragana

Dragana Brnović, Visoka med. sestra, spec. zdrav. njege,  rođena je 28. 06. 1976.  godine u Prijepolju, Republika Srbija.

Srednju medicinsku školu je završila u Podgorici 1995. godine.

Diplomirala je 2015. godine na Visokoj medicinskoj školi u Beranama.

Dalje usavršavanje nastavlja na studijskom programu, Specijalističke studije zdravstvene njege na Visokoj medicinskoj školi u Beranama, gdje je diplomirala 2016. godine.

Od 1998. godine zasniva radno mjesto kao medicinska sestra na Klinici za infektivne bolesti, u Kliničkom centru Crne Gore.

Od 2016. godine zasniva novo radno mjesto na Odjeljenju za prevenciju i kontrolu bolničkih infekcija, Kliničkog centra  Crne Gore.

Završila je 2016. godine Školu za prevenciju i kontrolu bolničkih infekcija u Kliničkom centru Srbije u Beogradu.

Predavač na više tečajeva u sklopu kontinuirane medicinske edukacije.

Od 2016 god. angažovana je na Medicinskom fakultetu Univerzitet Crne Gore, studijski program Visoka medicinska škola Berane, kao stručni saradnik praktične nastave za predmet: Zdravstvena njega I, Klinička praksa, Zdravstvena njega u infektologiji na Osnovnim studijama, i Zdravstvena njega  infektivnih bolesnika na Specijalističkim studijama.

Udata je, i majka je dvoje djece.