Filozofski fakultet

Biografija - Todorović Katarina

Rođena je 1.marta 1972.godine na Cetinju. Osnovnu i srednju školu prosvjetno pedagoškog smjera završila u Podgorici. Diplomirala na odsjeku za Pedagogiju Filozofskog fakulteta, gdje je 2001.godine odbranila i magistarsku tezu pod nazivom "Škola u koncepciji društva koje uči". Radno iskustvo je počela sticati 1996.godine kao stručni saradnik, pedagog u OŠ “Vlado Milić” u Podgorici. Nakon 4 godine prelazi na Filozofski fakultet gdje dobija zvanje Predavača više škole. Nakon što je 2008.g stekla zvanje doktora pedagoških nauka na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu odbranivši  temu „Karakteristike komunikacije učitelj vaspitač i kvalitet vaspitno-obrazovnog rada“ dobija akademsko zvanje Docenta na Univerzitetu Crne Gore.  U zvanje Vanrednog profesora je izabrana 2014.godine i to za sljedeće nastavne predmete: Pedagoška komunikologija na Studijskom programu Pedagogija, Didaktika I – Uvod u didaktiku i Didaktika II – Organizacija nastave na Studijskom programu Obrazovanje učitelja i Didaktika sa obrazovnom tehnologijom na Studijskom programu Predškolsko vaspitanje na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Osim navedenih nastavnih predmeta  nastavu realizuje i iz Porodične i školske pedagogije na studijskom programu za obrazovanje učitelja i Školska pedagogija na studijskom programu za pedagogiju, kao i na postdiplomskim studijama na studijskom programu za obrazovanje učitelja, predmet: Didaktičko-inovacione teorije i na studijskom program za predškolsko vaspitanje, predmet: Interakcija i komunikologija.

Osim rada na sopstvenom naučnom i nastavničkom usavršavanju u zemlji i inostranstvu, intenzivno se bavi i stručnim usavršavanjem nastavnog kadra kroz realizaciju brojnih programa koji doprinose efikasnijem funkcionisanju vaspitno-obrazovnog sistema Crne Gore.