Medicinski fakultet

Biografija - Marković Dragana

Dragana Markovic  je rođena 1990.god. u Pljevljima. Osnovnu školu  je završila u Pljevljima (nosilac diplome Luča I), kao i srednju školu (takodje diploma Luca I).

Farmaceutski  fakultet  Univerziteta CG upisala je 2009.god., a završila 2014.god. Tokom studiranja nagradjena je od strane grada Podgorica nagradom „19 Decembar“

Kao student ucestvovala je na dva kongresa : Medjunarodni kongres farmaceuta u Novom Sadu 2013 da radom „ Kozmetika vs. dermokozmetika vs kozmeceutici“ i na 37 internacionalnom sajmu medicine u Ohridu sa temom „ Savremeni oblici lijekova sa pulsatilnim oslobadjanjem supstance“.

Pripravnicki staz zavrsava u apoteci “Montefarm” u Pljevljima. Radni odnos zasniva 2015.god. u lancu apoteka“Tea Medica”.

Na studiskom program farmacija na Medicinskom fakultetu angazovana je kao saradnik u nastavi na predmetima Farmaceutska hemija II i Farmaceutska hemija III