Prirodno-matematički fakultet

Biografija

Dragana Milošević je rođena 25.02.1978. godine u Podgorici, gdje je završila osnovnu ("Sutjeska") i srednju školu (gimnazija "Slobodan Škerović").

Na Prirodno-matematičkom fakultetu, Odsjek za Biologiju diplomirala je 2001. godine sa prosječnom ocjenom 9,72.

Postdiplomske studije na Biološkom fakultetu u Beogradu smjer Citologija upisala je 2001. godine. Zvanje magistra bioloških nauka stekla je 22.04.2005. godine odbranom magistarskog rada pod nazivom "Primena histohemijskih metoda u morfološkoj analizi nervnog tkiva elazmobranhija (Torpedo marmorata i Scyliorhinus canicula) i košljoriba (Carassius auratus i Serranus scriba)".

Doktorsku disertaciju pod nazivom: „Morfološka, ekološka i genetička diferencijacija vrsta roda Rutilus Rafinesque, 1820 (Teleostei: Cyprinidae) iz Skadarskog jezera”, odbranila je 16.01.2012. godine, na Prirodno-matematičkom fakultetu, Studijski program Biologija, u Podgorici i stekla zvanje doktora bioloških nauka.

Oblasti istraživanja: Ihtiologija – morfologija, sistematika i genetika riba

Strani jezici – engleski.

Studijski boravci:

Februar 2009 – Institute of Zoology, Karl-Franzens University of Graz

Jun, Jul 2009 – Institute of Zoology, Karl-Franzens University of Graz

Maj 2010 – Institute of Zoology, Karl-Franzens University of Graz

Jul-Avgust 2011 – Institute of Zoology, Karl-Franzens University of Graz

Radno iskustvo:

-  2002. do 2013. – saradnik u nastavi na studijskom programu Biologija. U navedenom periodu bila sam angažovana na izvođenju laboratorijskih vježbi na predmetima:  Sistematika i uporedna anatomija kičmenjaka I i II, Limnologija, Hidrobiologija, Biogeografija i Metode istraživanja u ekologiji na studijskom programu Biologija,  Prirodno-matematičkog fakulteta i Ribarstvo na Biotehničkom fakultetu

- 2013 do 2018. – docent na studijskom program Biologija  i Biotehničkom fakultetu – smjer Stočarstvo

- 2018. do danas - vanredni profesor na studijskom program Biologija  i Biotehničkom fakultetu – smjer Stočarstvo