Medicinski fakultet

Biografija - Adžić Antoaneta+

Rođena sam u Kovačevićima,opština Pljevlja 17.02.1994.godine od oca Stojana i majke Senke Adžić. Osnovnu školu sam završila u Kovačevićima, a Gimnaziju u  Podgorici.

Medicinski  fakultet Univerzteta u Sarajevu upisala sam 1984.godine, a završni ispit položila 18.oktobra 1989 .godine

Specijalizaciju iz Oftalmologije sam upisala u Beogradu 1992.godine, a završila 1996.godine.

Školske 1997/98. upisala sam  magistarske studije na  Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, te 25.decembra

2001.godine odbranila tezu 'Uticaj hipoksemije i hiperkapnije na horioretinalnu cirkulaciju kod bolesnika oboljelilh od hronične respratorne insuficijencije'

Doktorsku disertaciju pod nazivom 'Retinalno-vaskularne promjene kod oboljelih od multiple skleroze' odbranila sam na Medicinskom fakultetu Univerzitete u Prištini 2007.godine.

U više navrata sam boravila na stručnom usavršavanju u zemljama u okruženju iz oblasti dijagnostike i terapije oboljenja retine: fluoresceinska angiografija, Argon-laser terapiji i OCT dijagnostka. Retina je dio oftalmologje koja je predmet mog uzeg interesovanja i iz te oblati sam  magistrirala i doktorirala.

Od 1. septembra 1996. godine u stalnom sam radnom odnosu na očnoj klinici Kličkog centra Crne Gore.

U 2 mandata sam bila predsjednik Udruženja oftalmologa Crne Gore i član Borda evropskog udruženja oftalmologa.

Od 2005. godine sam sudski vještak iz oblast oftalmologije.

Na Medicinskom fakultetu sam angažovana od 2005.godine, a  2009. godine sam izabrana za docenta.