Medicinski fakultet

Biografija - Vučković Ljiljana

Rođena 22. novembra 1973. godine u Kotoru, gdje je završila Osnovnu školu i Gimnaziju. Diplomirala na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu 1999. godine.

Magistarsku tezu pod nazivom „Imunohistohemijska analiza parafolikularnih-C ćelija u koloidnoj strumi štitaste žlijezde” odbranila 2004. godine

Doktorsku disertaciju pod nazivom „Angiogeneza i ekspresija VEGF, EGFR i MMP9 u skvamoznom karcinomu bronha i njihov značaj u prognozi bolesti” odbranila 2008. godine.

Specijalizaciju iz oblasti Patološke anatomije završila 2005. godine.

Užu specijalizaciju iz oblasti Medicinske citologije  završila 2011.

U zvanje docent na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, izabrana 26. septembra 2013. godine.

Autor brojnih radova koji su objavljeni u domaćim i međunarodnim časopisima, kao i na domaćim i međunarodnim konferencijama.

Kao stipendista Univerziteta Crne Gore, boravila u Univerzitetskoj bolinici u Kardifu, Vels, Velika Britanija, 2007. godine.