Medicinski fakultet

Biografija - Živković Biljana

Rođena je 28.6.1984.godine u Nikšiću, Crna Gora, gdje je i završila osnovnu školu.

Srednju Medicinsku školu završila je u Podgorici 2003.godine, smjer zubni tehničar. Visoku zdravstvenu školu strukovnih studija u Beogradu (Zemun) završila je 2006.godine sa zvanjem strukovni zubni protetičar.

Pripravnički staž, u trajanju od devet mjeseci, završila je 2007.godine u Vojnoj bolnici Meljine u Herceg Novom. Položen stručni ispit. Nakon pripravničkog staža radila je u privatnoj zdravstvenoj ustanovi "Vukotić" u Herceg Novom, a zatim u privatnoj zdravstvenoj ustanovi "Ars Medica" u Podgorici.

Od 2010.godine zaposlena je na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici, studijski program Stomatologija. Učestvuje kao demonstrator na predmetima: Dentalna anatomija, Stomatološka protetika-pretklinika, Gnatologija, Mobilna stomatološka protetika i Fiksna stomatološka protetika. Takođe, učestvuje u izradi zubnih (mobilnih i fiksnih) protetskih radova u zubotehničkoj laboratoriji.

Poznavanje engleskog i norveškog jezika.