Medicinski fakultet

Biografija - Hadrović Fahrudin

Kratka biografija
 - Rođen 01.01.1958. u Beranama, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju.
- Upisan na Medicinski fakultet u Beogradu, 1976. godine, diplomirao 27. 04. 1982. s prosječnom ocjenom 8,28 od 10.
- Završio medicinsku specijalnost iz područja interne medicine 16. 12. 1991. kao internist.
- Upisan na medicinsku podspecijalizaciju nefrologije u Beogradu 1999. godine, položio usmeni ispit pred komisijom 27.12.2000., zaključen obranom teze o specijalnosti 11. 07. 2011. godine sa naslovom "Karakteristike bubrežnog sindroma u bolesnika s hemoragijskom groznicom na sjeveru Crne Gore" pod mentorstvom prof. Dr. Biljane Stojimirović.
- Prihvatio je poslijediplomski studij nefrologije na Medicinskom fakultetu Univerzitetu u Beogradu, položio usmeni ispit pred komisijom 19. 06. 2001., nakon čega je viši savjet za poslijediplomske studije Medicinski fakultet u Beogradu odobrio je temu magistarske teze "Karakteristike metabolizma Ca i P u bolesnika na peritonealnoj dijalizi i hemodijalizi, te njihov utjecaj na evoluciju mineralne koštane bolesti", kao mentor prof. Dr. V. Nešića. Magistrirao zdravstvenu njegu i stručni je saradnik na Faklultetu za medicinske sestre u Beranama.
- Upisan na poslijediplomski studij 1994/95. Vijeće Medicinskog fakulteta u Prištini odobrilo je magistarski rad iz 1995. godine na "Ulkusna bolest u reumatologiji", a nadzornik je prof. Dr. Ristic.
- Aktivna upotreba njemačkog kao stranog jezika i osnovna upotreba engleskog jezika.
- 30 godina iskustva u području zdravstvene zaštite u opštoj, internoj medicini i nefrologiji.
- Upravlja odjeljenjem za dijalizu s oko 15-20 pacijenata.
- Postoji nekoliko njegovih znanstvenih radova iz područja interne medicine i nefrologije koji nastaju kao rezultat praktičnog iskustva u internoj medicini, nefrologiji i dijalizi.
dr. Fahrudin Hadrović
Tel: + 382-69-043-162, Fax: + 382-231-873