Filološki fakultet

Biografija - Krivokapić Miloš

Diplomirao je 1993. i magistrirao 2003. na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, a doktorirao 2010. na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. U zvanje docenta je izabran 2011. godine, u vanrednog profesora 2016. a u redovnog profesora 2021. Radio je kao novinar u „Prosvjetnom radu“, urednik u dnevnom listu „Pobjeda“, lektor, redaktor i urednik u dnevnom listu „Republika“, glavni urednik časopisa Centra za iseljenike Crne Gore "Dijaspora Crne Gore". Predaje Akcentologiju i uvod u dijalektologiju i Dijalektologiju na Studijskom programu Crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti,  Crnogorski jezik I (Pravopis sa kulturom izražavanja) i Crnogorski jezik II (Fonetika i funkcionalni stilovi) na studijskim programima Engleski jezik i književnost i  Francuski jezik i književnost na Filološkom fakultetu u Nikšiću, Pravopis sa kulturom izražavanja na Studijskom programu Medijske studije i novinarstvo Fakulteta političkih nauka u Podgorici. Na doktorskim studijama Filološkog fakulteta predaje Jezickoistorijska istrazivanja, Dijalektoloska istrazivanja i Metodologiju naucnog istraživanja. Urednik je i autor nekoliko knjiga, učestvovao je na više međunarodnih naučnih skupova i naučnih projekata. Objavio je brojne naučne radova iz oblasti istorije jezika, dijalektologije, sintakse, lingvostilistike, etnolingvistike, leksikologije, onomastike i više multidisciplinarnih priloga u renomiranim evropskim i domacim casopisima, kao i na stotine novinskih članaka, intervjua, osvrta, komentara, prikaza.