Medicinski fakultet

Biografija - Joksimović Vukosav

Primarijus dr Vukosav Joksimović rođen je 1954. godine u Beranama.

Medicinski fakultet završio je  u Prištini 1986. godine,a specijalizaciju iz fizikalne medicine i rehabilitacije  1993. godine u Beogradu.Sub specijalizaciju iz sportske medicine za kolektivne sportove  završio  je 2000.godine,takođe  u Beogradu.

Radnu praksu je započeo  kao ljekar opšte prakse u službama Opšte medicine i Medicine rada Medicinskog centra u Beranama. Pored toga,već tri godine  radi  kao predavač u Srednjoj  medicinskoj školi u Beranama.Od 1993. godine radi u Službi fizikalne medicine i rehabilitacije u Domu zdravlja „Dr Nika Labović u Beranama,a od 2001.godine u Službi fizikalne medicine u Opštoj bolnici u Beranama. Zvanje primarijusa dobio je 2007. godine. Autor je 50  stručnih radova.Od 2007.godine radi kao stručni saradnik-asistent na Visokoj medicinskoj školi u Beranama na predmetu medicinska rehabilitacija.